Stránky

Koncert Tommyho Emmanuela

Broučci,

byl jsem na koncertu Tommyho Emmanuela v Praze v Lucerně.
Ve stručnosti: BOMBA!
Rozvláčněji:

Tommyho přišel uvést Marek Eben, že prý sám neměl dosti hotovosti na lístek a tak že si jej odpracuje: "Doufám, že ti z Vás, kteří ještě neviděli Tommyho vystupovat a hrají na nějaký hudební nástroj, mají doma krb. Když jsem ho já viděl poprvé měl jsem chuť všechny nástroje spálit a už nikdy se o nic podobného nesnažit."

První čtvrtinu koncertu odehrál Tommy s smyčcovým kvartetem, smyčce nedokážu docenit, ale hudba to byla parádní. Pak hrál Tommy chvíli sám, což - pokud znáte Tommyho Emmanuela, tak víte - docela stačí.

Dočkali jsme se i jeho perkusivního hraní :-)

To je opravdu pecka - Tommy prostě hraje jednou rukou lépe než my smrtelníci oběma, když máme dobrej den.

Ve chvíli kdy to vypadalo, že už ani nemůže být lépe, došla kapela... Klávesy, kytara, basa, bicí. Všechno borci. Všichni zpěváci.

Hráli jeho klasické věci (Guitar boogie) ve velmi rockové upravě, a odcházeli když si chtěl Tommy střihnout nějakou sólovou (např. jeho virtuózní Moonriver na elektrickou kytarku.. uff).

V poslední části už to bylo naprosto divoké a takové akční, kapela přicházela, odcházela, Tommy střídal akustiku a elektriku, hrál a mlátil, zpívali...

Pár perliček.

  • Když se Tommy rozjede, začne zpívat.
  • Tommy má stále svou první elektrickou kytaru už od roku 1969.
  • V jedné z posledních skladem hrál Tommy nejprve na kytaru, pak na bicí, pak na basu (a basu ve dvou).
  • Poslední písničku Tommy komplet odbubnoval do kytary a zbytek kapely si stoupnul na pódiu dopředu a zpíval(!).

No a na závěr video, jinak to nejde. (Najít typické nejde, takže spíš podle dnešní nálady.)

Štítky: .
Článek byl naposledy upraven 24. dubna 2012 15:52.

Moje fotografie

Štítky

Použití fotek

Fotografie na webu, které jsou opatřené vodotiskem jsou moje a jsou chráněné autorským zákonem. Fotky můžete kopírovat na své Facebooky a blogy, pokud jsou nekomerčního charakteru a pokud mě uvedete jako autora. Za odkaz zpět na celou galerii budu rád a uvítám i když mi dáte vedět, že se vám fotka líbí a půjčujete si ji, třeba do mailu nebo komentářů pod galerií. Díky

Profily

Další odkazy