Stránky

Fedora PreUpgrade - přechod z F14 na F15

Pro nováčky v linuxu: Většina distribucí (debian, fedora, ubuntu atd...) se neustále opravuje a aktualizuje, díky tomu je stále aktuální a +- bezpečná. Ale pokud chtějí autoři distribuce zavést více novot, nechají si to na novou verzi. Která se liší nézvem a číslem (Ubuntu 9 -> Ubuntu 10).

Když jsem kdysi míval Ubuntu, tak ta pro přechod mezi verzemi měla program, ale doporučovali systém přeinstalovat znovu, protože se leccos může pokazil. Proti tomu Fedota doporučuje jejich program pro přechod mezi verzemi, který se jmenuje Preupgrade. Díky PreUpgrade je možné dokonce přeskočit a povýšit např. z 13ky rovnou na Fedoru 15.

Návod sem psát nebudu :) Je to snadné. (viz. link výše) Jen poznámečku. Pro upgrade je třeba restart z programu PreUpgrade nestačí vypnout a zapnout. Na stahování počítejte tak hodinku (při tom se dá pracovat) a na instalaci po restartu další slabou hoďku.

Po instalaci už na mě koukala Fedora 15, s novým logovacím okýnkem, všechno změněné, ale mé nastavení i soubory v pořádku, dokonce jsem měl na disku více volného místa než před povýšením na novou verzi.

Štítky: , .
Článek byl naposledy upraven 4. května 2012 9:27.

Moje fotografie

Štítky

Použití fotek

Fotografie na webu, které jsou opatřené vodotiskem jsou moje a jsou chráněné autorským zákonem. Fotky můžete kopírovat na své Facebooky a blogy, pokud jsou nekomerčního charakteru a pokud mě uvedete jako autora. Za odkaz zpět na celou galerii budu rád a uvítám i když mi dáte vedět, že se vám fotka líbí a půjčujete si ji, třeba do mailu nebo komentářů pod galerií. Díky

Profily

Další odkazy